Szkolne Koło Filatelistyczne

Opiekun: mgr Barbara Muniak

We wrześniu 2011 roku w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Filatelistyczne nr 40. Początkowo należało do niego 12 uczniów – sympatyków znaczków, a obecnie jest ich 15. Koło pracuje według przyjętego planu, jego członkowie spotykają się raz na dwa tygodnie.

Konkurs filatelistyczny "Szlakiem renesansu"

 

 

Nasi uczniowie członkowie Szkolnego Klubu Filatelistycznego wzięli udział w jubileuszowym – 50 Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym ,, Szlakiem Renesansu” w półfinałach, który miał miejsce w Rzeszowie, nasi uczniowie – Zuzanna Bąba zajęła trzecie miejsce, a Mikołaj Białek został laureatem (w kategorii szkół podstawowych). Mimo dużej konkurencji i bardzo trudnego tematu nasi uczniowie spisali się świetnie. Konkurs przeprowadzony był w formie testów – wiedzy filatelistycznej, wiedzy tematycznej, zadania praktycznego ( opracowanie mini eksponatu wystawowego składającego się z wytypowanych znaczków, datowników, całostek i innych walorów filatelistycznych). Oceniany był też przywieziony przez uczniów eksponat. Uczniowie otrzymali piękne nagrody: klasery, zestawy znaczków pocztowych oraz całostek.

Oprócz nagród uczniowie uczniowie otrzymali zaszczytne wyróznienie: Zuzanna Bąba, Julia Wilczyńska i Mikołaj Białek otrzymali brązowe odznaki filatelistyczne.

Gratulujemy sukcesu uczniom i ich opiekunowi.

To już kolejny konkurs, w którym nasi uczniowie odnieśli sukces. W ubiegłym roku uczniowie: Julia Wilczyńska, Zuzanna Bąba i Mikołaj Białek zostali laureatami tego konkursu.

Do konkursu naszych uczniów przygotowała Pani Barbara Muniak