Rok szkolny 2020/2021


Święta w klasie IIIb

Uczniowie klasy IIIb w czasie lekcji nauczania zdalnego przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci opowiadały o tradycjach w Polsce, poznały też tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach. Wykonywały dekoracje świąteczne i przygotowały kartki, aby podtrzymać zanikającą tradycję wysyłania życzeń.

Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

 Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom 

 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszymie

wszystkim Uczniom i ich Rodzicom

 przesyłają

uczniowie klasy III b z wychowawczynią

 

Projekt PEN PAL w Szkole Podstawowej w Tuszymie

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy IVa, IVb i V ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszymie otrzymali pocztówki od kolegów z zaprzyjaźnionych szkół z Kartuz, Uchania i Cieszacina Wielkiego. Szkoła bierze udział w projekcie PEN PAL - wymiana pocztówek w języku angielskim. W pierwszej części projektu uczniowie pisali o sobie, swojej szkole i miejscowości. Warto zwrócić uwagę na precyzję, pomysłowość oraz staranność wykonania przez uczniów tych szkół własnych pocztówek.

Cieszymy się, że zdążyliśmy przed przejściem na naukę zdalną. Koordynatorem projektu jest pani Ewelina Marszałek.

Zdjęcia


Konkurs Fundacji KPMG "Kim chciałbym zostać w przyszłości"

W dniu 20 listopada nasi uczniowie z klasy VII a : Maja Muniak, Julia Siecińska i Kacper Wilk z rąk dyrektora Mirosława Basary odebrali nagrody za udział w konkursie literackim organizowanym przez Fundację KPMG. Zadaniem uczniów było napisanie krótkiego wypracowania na temat „ Kim chciałbym zostać w przyszłości”. Z pośród przesłanych na konkurs wypracowań, 300 najlepszych prac zostało nagrodzonych użyczeniem do końca roku szkolnego tj. do 30 czerwca 2021 r. sprzętu komputerowego wraz z modem i opłaconym dostępem do Internetu. Otrzymany sprzęt będzie dużą pomocą dla uczniów podczas realizacji nauczania online. Gratulujemy uczniom pięknych wypracowań i życzymy realizacji w przyszłości swoich marzeń.

Fundacja KPMG w Polsce działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i wspierania społeczności lokalnych. Zapewnienie młodym ludziom równego dostępu do edukacji ma realny wpływ na przyszłość nas wszystkich.

Koordynatorem szkolnym i opiekunem uczniów w przygotowaniu do konkursu była pani Lucyna Szczutko.

 Zdjęcia


Konkurs Recytatorski "Zanurzać się w Ogrody Jesieni"

W dniu 12 listopada 2020 r. Natalia Krupa uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszymie otrzymała WYRÓŻNIENIE w VI Konkursie Recytatorskim "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni". Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury w Przecławiu. Natalkę do konkursu przygotowała p. Dorota Kurgan. Gratulacje dla Natalki za jej sukces i życzymy kolejnych.

Zdjęcia


 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dzisiaj 11 listopada 2020 r. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszymie włączyła się w uroczyste obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Delegacja, w której skład weszli uczniowie klasy VII B wraz z wychowawcą p. Anną Basarą i dyrektorem szkoły p. Mirosławem Basarą złożyła wiązankę kwiatów na cmentarzu wojennym nr 500 na pograniczu Tuszymy i Białego Boru. Dyrektor przypomniał zebranym trudną historię walki naszych rodaków o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Na koniec spotkania zebrani zapalili znicze i zmówili modlitwę za poległych w walce o wolną Polskę.

Zdjęcia


Pierwszaki pamiętają o Niepodległości Polski

W przeddzień Święta Niepodległości na zajęciach online uczniowie klasy I a poznali symbole narodowe Polski. Natomiast 11 listopada w 102 rocznicę odzyskania Niepodległości Ci mali obywatele zdali swój egzamin z patriotyzmu wywieszając małe i duże flagi w swoich domach. Z tego ważnego obowiązku wywiązały się również pani Agata i pani Sylwia.

Zdjęcia


Ogólnopolski Konkurs plastyczny  "Odbicie duszy, zwierciadło serca..."

Miło nam poinformować, iż w tegorocznej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret z ramie zamknięty” mamy laureatkę. Jest nią uczennica klasy I a – Nadia Strzelczyk, której praca w kategorii klas I – IV zajęła zaszczytne II miejsce. Nadia narysowała postać Calineczki z baśni H. CH. Andersena. Praca powstała na zajęciach kółka plastycznego prowadzonego przez Panią Agatę Borkowską – Gazdę.

 

zdjęcia 


Wojewódzki konkurs plastyczny "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa" 

3 listopada w dzień Świętego Huberta, Patrona Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie rozstrzygnięto XVII edycję Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa". 47 placówek przesłało 350 prac w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych artystów w kategorii klas I –III czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły. Są nimi:

I miejsce – Julia Gawryś z klasy III a – opiekun Pani Maria Ozimek

II miejsce – Milena Mazur z klasy I a – opiekun Pani Agata Borkowska – Gazda

III miejsce – Hubert Lasek z klasy II – opiekun Pani Barbara Muniak.

Gratulujemy uczennicom i ich opiekunom sukcesu.

Jako pierwszy wyrazy uznania laureatom złożył Pan Dyrektor Mirosław Basara.

 Zdjęcia


Pasowanie na ucznia

29 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość – „Pasowanie na ucznia” klasy I a oraz I b. Pierwszoklasiści przygotowali piękny występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i z wielką powagą odśpiewali hymn szkoły. W dalszej części w podniosłej atmosferze zostali pasowani na uczniów przez Pana Dyrektora Mirosława Basarę. Świeżo pasowani uczniowie przyjęli gratulacje i upominki od Zastępcy Dyrektora Pani Barbary Kopacz. Były również pamiątkowe zdjęcia. Najbardziej dumne ze swoich wychowanków były wychowawczynie klasy pierwszych – Pani Jolanta Borys i Agata Borkowska – Gazda. Pierwszakom życzymy samych sukcesów.

 Zdjęcia


Konkurs "Bezpieczne Wakacje 2020"

W miesiącu październiku w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu jury konkursowe wybrało siedem prac nadesłanych w ramach konkursu "Bezpieczne Wakacje 2020". Zostały one zakwalifikowane do dalszego etapu wojewódzkiego. Do konkursu na szczeblu powiatowym wpłynęło blisko 100 prac plastycznych z terenu całego powiatu mieleckiego. Konkurs jest jedną z form popularyzowania bezpiecznego zachowania, ograniczania przestępczości i demoralizacji dzieci oraz młodzieży. Jednym z jego celów jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Miło mam poinformować, iż w kategorii wiekowej od 6 do 9 lat II miejsce zdobyła praca Laury Moździoch z klasy I a. Opiekunem plastycznym laureatki jest Pani Agata Borkowska – Gazda. Laura odebrała nagrodę i gratulacje z rąk Pana Dyrektora Mirosława Basary.

Zdjęcia


Finał Wojewódzki w lekkiej atletyce - konkurencje rzutowe i skoki.

7 października na Obiektach MOSiR w Mielcu odbył się lekkoatletyczny finał wjewódzki konkursów rzutowych i skocznościowych. W Finale wystąpili uczniowie naszej szkoły w składzie: Emiia Dziekan - miejsce 10 w finale skoku wzwyż, Piotr Strzok - miejsce 9 z wynikiem 8,82m ( rekord życiowy ) w chnięciu kulą, Karol Puzio - miejsce 5 w skoku wzwyż.

Gratulujemy uczniom udanego występu oraz nauczycielowi Rafałowi Chęćkowi, który ich przygotował do startu.

Zdjęcia